stefan12. и 13. априла је у Чајетини одржан други део Такмичења угоститељско-туристичких школа Србије и то за ученике четвртог степена. На овом такмичењу Средњу стручну школу "Васа Пелагић" представљао је ученик четвртог разреда смера туристички техничар, Стефан Јосимовић, који је освојио четврто место. Стефана је на такмичење водио наставник Игор Тришић, а учешће у припреми имале су и Весна Ковач, Биљана Гајић и други наставници који су дали велики допринос.

Такмичење се састојало из теста знања у којем је Стефан освојио максималан број бодова, затим,израђивања троденвног путовања за одређену циљну групу у домаћем граду, израде калкулације и цене коштања овог путовања, попуњавања одређених хотелских образаца и представљања родног града на два страна језика. Након завршетка овог комплексног и сложеног задатка, Стефан је иза себе оставио многе школе међу којима су и Угоститељско-туристичка школа из Београда и Средња туристичка школа са Новог Београда.

Треба нагласити да је ово било прво учешће наше школе у категорији такмичара - туристички техничар.

rezultati X rep tak 2013
Резултати такмичења

Актуелно/Догађаји

Сармијада

У суботу (17.11.2022.), одржана је "Сармијада", гастрономска манифестација коју организује удружење жена "Вредне руке Ковина"...

четвртак, 17. новембар 2022.

Онлајн курсеви енглеског језика

Драги ученици,Обавештавамо вас да смо у сарадњи са компанијом ЛИНКгроуп обезбедили бесплатне онлајн курсеве енглеског језика – свих нивоа за ђаке наше школе који желе да овладају знањем енглеског језика.

уторак, 15. новембар 2022.

Повратак написаних

Овогодишњи Сајам књига одржао се под оригиналним називом – Повратак написаних, алудирајући на чињеницу да се после неколико година ова манифестација љубитеља књиге поново одржава несметано, у свом пуном сјају.

петак, 28. октобар 2022.

Угледни час из предмета куварство

Угледни час из предмета куварство,одржан је у понедељак 24.10.2022.Организатори и учесници часа су професори куварства и услуживања,заједно са својим ученицима другог и трећег разреда.

понедељак, 24. октобар 2022.

ПОСЕТА ПОКРАЈИНИ БАДЕН-ВИРТЕМБЕРГ

Делегација Покрајинског секретаријата за пољопривреду, водопривреду и шумарство са ученицима из 11 пољопривредних школа на територији АП Војводине су посетили савезну покрајину Баден-Виртемберг (Р.Немачка).

четвртак, 20. октобар 2022.

Аранжирање - ученици трећег разреда образовног профила цвећар-вртлар

На часу вежби из предмета Аранжирање ученици трећег разреда,образовног профила цвећар-вртлар су декорисали део травњака испред школе тако што су „обукли“стари плуг у прелепе мини хризантеме.

среда, 19. октобар 2022.

Образовни профили