ПРЕВЕНЦИЈА НАСИЉА poster 20fНаша школа је 20. фебруара ове године била домаћин представницима Покрета ветерана Војводине, удружењу грађана из Панчева.

Они су у сарадњи са нама као партнерима  реализовали пројект „Важност социјалне интеракције бораца у развоју одговорне друштвене заједнице“, под покровитељством Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања.

Јавни час је одржан  у циљу неговања културно-историјског наслеђа Србије   и да ратови никад нису решења,  већ погрешне одлуке неког тренутка.  Предавање је одржано у два сегмента. У првом делу је текла прича о Великом рату, који се састојао од текста и презентације, а као извори су коришћене историјске читанке, стручна литература и приручници.

Други део часа протекао је кроз живу реч и интеракцију ученика и предавача, који је ученицима био занимљив и пропраћен са пажњом.

Исходи часа су дефинитивно остварени а то су: предупређивање насиља код младих и неговање социјалног дијалога.

01dl1
Преузми презентацију

Тим за заштиту ученика од насиља