Без љубави свет не би постојао. Љубав је вечита инспирација и покретачка снага сваког човека. Најлепша и највећа уметничка дела инспирисана су управо љубављу. Љубавна поезија уместо нас говори о свим нашим чежњама, жељама, радостима, тугама и растанцима.

Зато смо одлучили да овај Дан заљубљених обележимо једним јавним часом на коме су наши ученици читали стихове Тагоре, Превера, Кафке, Вилијама Блејка, Неруде, Ахматове, Верлена, Нервала, Бајрона, Мирјане Бобић Мојисиловић...

У програму су учествовали ученице и ученици : Барбара Миладиновић, Теодора Голубовић, Анђела Стајковић, Сара Влаховић, Николина Ранисављев, Маја Попашила, Милица Милосављевић. Милица Панкалујић, Андрија Докљан, Јован Чичић, Деспот Мумовић, Никола Илић.

Стихови који су нам миловали душу подсетили су нас да сваки дан наших живота мора да буде ода љубави јер без ње не би било ни нас.

Марија Станисављев