Живимо у временима дигиталних технологија које се развијају из дана у дан. Све више времена проводимо уз рачунаре, нарочито млађе генерације. Код младих су у порасту болести које су изазване смањеном физичком активношћу. Из тог разлога сматрамо да поред улагања у технологију и дигитализацију, не смемо заборавити да улажемо у здравље наших ученика и популаризацију спорта. Због тога непрестано радимо на уређивању фискултурне сале наше школе у којој су стасавали и своје прве спортстке кораке направили многи професионални спортисти.

У претходном периоду саниране су и комплетно уређене свлачионице у фискултурној сали и набављени су савремени реквизити за извођење наставе физичког васпитања.

Последњи у низу радова изведених у фискултурној сали је репарација кошаркашких конструкција. Замењени су обручеви и постављени зглобни професионални са три опруге. Такође, старе кошаркашке табле замењене су таблама од клирита, а кошаркашке конструкције су реконструисане како би одговарале новим таблама.

Кошеви су спремни, судија баца лопту увис, време је за баскет !

текст - Марија Станисављев

фотографија - Игор  Држајић