11. Међународно такмичење страних језика Willkommen

Наши ученици су ове године учествовали на међународном такмичењу у познавању енглеског језика које се одржало у суботу 4. марта. Наши представници су били: 1тт Емили Пријовић и 1кк Матеја Милутиновић, 2тхт Анђела Марковић, Ђорђе Крстић и Андреј Станковић, 3тхт Лаура Келча и Барбара Миладиновић и 4тхт Oгњен Стошић и Анђела Терзиуљ. Ове године смо одлучили да  се тест ради онлајн (у школи и код куће), тако да су ученици имали прилике да покажу и своје  ИТ знање у зум собама.

Тест се састоjao из три дела:

1. познавање језика,

2. разумевање прочитаног текста и

3. писање састава на задату тему (састав се оцењује у случају да два или више ученика имају исти број бодова и елиминаторног је карактера).

Након предатог теста сваки ученик је добио извештај како је урадио тест (1. и 2. део) изражен у процентима и бодовима, као и време протекло у изради теста.

Коначни, збирни резултати такмичења, биће објављени 20.03.2023. године на званичном сајту https://www.willkommen.org.rs/.

Све похвале за наше сјајне такмичаре!

wilkom

Стручнo веће за област предмета страних  језика