АГРИНО пројекат у коме смо и ми

Од 3. до 5. маја 2019. године у Сегедину и Морохалому, у Мађарској одржана је прва од 10 радионица из пројекта АГРИНО (иновација пољопривреде за обезбеђивање раста и запошљавања у прекограничном региону).

Агрино је пројекат прекограничне сарадње Републике Србије и Мађарске који је одобрила и преко IPA фонда финансира Европска унија.

Ове радионице су наставак обуке која је започела у у Пољопривредној школи Вршцу и одвијала се кроз 6 радионица. Такође су обуке извођене и у пољопривредним школама у Руми и у Футогу.
Обуку су радили еминентни стручњаци из Института за ратарство и повртарство из Новог Сада.

Актив пољопривредне струке наше школе се прикључио пројекту у Пољопривредној школи у Вршцу, па сам као део њиховог тима путовала у Сегедин.
Ова прва радионица је била обука комуникационих техника које су неопходне за рад на тржишту пољопривредних производа.
Обуку је извела професор доктор Brigita Estolz, редовни професор Универзитета у Сегедину.

Гордана Стојановић