Манифестација "Ускршњи посни дани"

У суботу 13. априла, Удружење "Вредне руке жена Ковина" из Ковина је организовало други пут по реду, манифестацију "Ускршњи посни дани" са почетком у 11 часова на тераси Центра за културу.

И поред лоших временских услова, манифестација је била веома успешна јер је дошло много Удружења из околних места и општина. Сва Удружења  су  спремила разноврни посни мени, слатко и слано послужење као и традиционална јела свога крај.

Нашу школу представили су ученици смера кувар-конобар и са професорком Иваном Шалипур припремили посне ролате, канапе-е и посне питице, професор Душан Чолаковић је био задужен за услуживање, професор Јелена Стојановић за декорацију трпезе.

Много грађана је пробало разноврсне специјалитете и позитивно реаговало јер је све било промотивног карактера.

На самом крају сви учесници су награђени захвалницом а најбољи су добили и пехаре. Наши ученици су добили пехар за „Најбољи посни канапе“.

Јелена Стојановић