16. марта 2016. године, у просторијама Црвеног крста у Ковину, одржана је трибина под називом „Инклузија у пракси“ у организацији Савеза учитеља Републике Србије. Нашу школу на трибини су представљали професори Гордана Стојановић, Драгана Анђелковић Манић, Саша Петровић и стручни сарадник – психолог Драгана Љубојевић.

Трибина је имала за циљ размену досадашњих искустава о инклузији из угла различитих група- интерресорне комисије, учитеља и наставника, родитеља и ученика.

Закључак је да инклузивно образовање, поред залагања просветних радника, сарадње школе и породице, захтева и системска решења која би омогућила обезбеђивање финансијске потпоре како би постојећи законски прописи могли да буду примењени у пракси.

Драгана Љубојевић
Фотографије - Саша Петровић