Последњег дана фебруара ученици и професори наше школе су се прикључили акцији промоције спорта код најмлађе популације, коју је организовала компанија „ВИП мобиле” уз подршку и сагласност Министарства омладине и спорта. Акцији су се придружили Спортски савез Србије, Спортски савез Београд, Савез за школски спорт Србије и Спортски савез општине Ковин, као и многобројне школе широм Србије.

Симболично, 29. фебруара 2016. године у 12 часова, почеле су одбојкашке утакмице широм наше земље, али и Европе. Утакмице су се играле до 29. поена. Манифестација „Дан више за одбојку” окупила је више од дванаест хиљада учесника, из више од 120 градова Србије, који су дали је свој допринос промоцији спорта код најмлађе популације. Међу њима су се нашли и ученици наше школе, који нису пропустили прилику да се при томе и добро забаве.

Фотографије : Игор Држајић