У периoду од 9.1 до 15.1.2016. године најбољи ученици наше школе учествовали су заједно са својим вршњацима из Економско-трговинске школе "Паја Маргановић" из Панчева у пројекту активног зимског распуста у Делиблатској пешчари у оквиру пројекта Рекет и књига-распуст без брига, који је први пут организован у сарадњи ове две школе.

Уз пратњу професора обе школе Бранке Марковић, Милана Радивојева и Живане Крејић, ученици су активно учествовали у многобројним радионицама, тренинзима и такмичењима у стоном тенису и кошарци, али и дали свој допринос у заштити животне средине, изнели мишљења о развоју туризма и одрживости екосистема Делиблатске пешчаре, како кроз предавања професора тако и запослених стручних лица у СРЦ Чардак.

Комплетан пројекат финансирао је Покрајински секретеријат за спорт и омладину којем овом приликом и захваљујемо на помоћи и подршци.

проф. Живана Крејић