У суботу, 7.11.2015. у сали Градске библиотеке у Панчеву одржано је треће по реду такмичење у рецитовању на страним језицима – „Стиховизија“. Наша школа је учествовала са седам пријављених кандидата, и то шест за немачки и један на француски језик. То су били следећи ученици: Бадрић Бојана и Крецуљ Јована из IVтт, Мерце Кристина из IIIтт, Живков Милица, Миловановић Лука и Чок Ина из Iтт за немачки језик, а за француски језик Мирчов Милица из IIIтт. Миловановић Лука и Мирчов Милица нису се појавили на такмичењу због болести. Жири састављен од седам професора разних језика одабрао 20 финалиста и међу њима су се,на нашу велику радост, нашле Крецуљ Јована и Мерце Кристина. Финале је на истом месту одржано у уторак, 10.11.2015. Конкуренција је била веома оштра. Наше кандидаткиње нису успеле да се пласирају на једно од прва три места, али су добиле захвалнице и по књигу на поклон. Такође је и школа добила захвалницу за учествовање на такмичењу и њу је примила професорка немачког језика, Оливера Милер-Здравковић. Ово је било једно изузетно лепо искуство и за ученике и за професоре, тако да ћемо се потрудити да учествујемо и следеће године, надамо се у још већем броју.