У оквиру плана Општинске управе Ковина, у децембру 2014. године спроведене су активности еколошке едукације средњошколаца у којима су учествовали чланови наше секције и ученици Гимназије и економске школе "Бранко Радичевић".

Први део програма реализован је 13.12.2014. године посетом Делиблатском језеру и Чардаку (Делиблатска пешчара). Осим пријатне шетње на овим локалитетима, имали смо прилику да чујемо веома квалитетна излагања о значају и еколошким вредностима Делиблатског језера и Делиблатске пешчаре. О Језеру нам је говорио Димитрије Сармеш, из чуварске службе.

О специјалном резервату природе, Делиблатској пешчари, говорио је Маријус Олђа, самостални референт у овом бисеру природе.

Други део програма односио се на писање и управљање пројектима везаним за екологију и реализован је,са истим учесницима у просторијама Гимназије 22.12.2014. године. Наставак обуке у писању и управљању пројектима заказан је за крај јануара 2015.године.

Гордана Стојановић