У нашој школи се, као и претходних година изводе радионице за ученике из програма "10 корака" који промовише здраве стилове живота и одупирање притисцима за коришћење психоактивних супстанци. У овом полугодишту радионице су организоване за ученике II разреда, свих образовних профила. Радионице изводе водитељи Весна Ковач и Гордана Стојановић.

13. новембра одржан је и родитељски састанак за родитеље ученика других разреда који су обухваћени радионицама. Са родитељима су разговарали чланови Општинског одбора за превенцију болести зависности Лидија Павловић,психолог у Дому здравља, Јулија Радуловић, из Центра за социјални рад Општине Ковин и Горан Копривица, инспектор МУП-а, станице у Ковину и водитељи радионица.

Гордана Стојановић