Друштво математичара Србије, са одобрењем Meђународне асоцијације „Кенгур без граница“ са центром у Паризу организује у Србији Међународно математичко такмичење „Кенгур без граница“.

Циљ такмичења је повећавање интересовања за математику и природне науке. У оквиру такмичења ученици из целог света раде задатке у исто време трећег четвртка у марту у 10 часова у трајању од 90 минута. Ученици су разврстани у категорије: К1 трећи степен стручних школа, К2 четврти степен стручних школа.

Наша школа годинама учествује на овом такмичењу. Одазив ученика је добар у свим категоријама. Ове године је учествовало 22 ученика из свих разреда.

Резултати су објављени на сајту Друштва математичара Србије. Ученици наше школе су постигли следећи успех:

kengur rezultati

Председник актива природних наука: Драгана Анђелковић Манић