И ове године ученици наше школе учествовали су на Међународном математичком такмичењу Кенгур без граница. Циљ такмичења је повећање интересовања за математичке и природне науке, као и степен логичког и комбинаторног мишљења, разумевања текстова и коришћења стеченог математичког знања.
У оквиру такмичења ученици у целом свету, у преко 60 држава, у исто време размишљају о истим проблемима и решавају исте задатке. На претходном такмичењу 2013. године, учествовало је преко 5 милиона ученика из Русије, Немачке, Пољске, Италије, Венецуеле, Бразила, Maђарске, Белорусије, Чешке, Француске, Порто Рика, Холандије, Србије, Ирана, Кипра и тако даље.
Такмичење је одржано у четвртак, 20. марта у 10 часова, а нашу школу прдстављало је 23 ученика. Са нестрпљењем очекујемо резултате и надамо се добром успеху .

Марија Милић

Фото: Саша Петровић