sajam 2013jpg
Овогодишњи Сајам књига одражан је од 20.  до 27.  октобра под називом “Простори слободе”. Сајам је отворио Љубивоје Ршумовић који је у свом кратком излагању говорио о позицији књиге у дрштву. Закључио је да млади све више користе савремене технологије, а јако мало значаја се придаје књизи. О нечитању говори и податак да је мали број посетилаца био упућен да је овогодишњи Сајам био посвећен Милошу Црњанском који је рођен пре тачно 120 година.
Наша школа посетила је Сајам 25. октобра. Ученици су били највише заинтересовани за штандове Лагуне, Вулкана, Самиздата, Чаробне књиге, а од жанрова међу ученицима најпопуларнији су љубавни романи, трилери и тинејџ књиге.
Како било, и ове године је много ученика посетило Сајам, иако се  можемо сложити да наши вршњаци не читају довољно. Надајмо се да ће се ситуација мењати у наредним годинама, а до тада правац у библиотеке. Моја препорука – Руска зима Дафни Колотај, Сузе су ОК Мирјана Бобић Мојсиловић, Фрајер са суседног гроба Катарина Мазети.