Ученици наше школе су 11.05.2013. били на излету  у Засавици која је природно заштићено  добро. Ученике су пратила три професора, Оливера Милер – Здравковић, Весна Павловић – Кирилов и Игор Тришић. Два аутобуса су се најпре упутила ка Липолисту и расаднику  "Топаловић“. Тамо је ученике дочекао власник Милан Топаловић који их је информисао о расаднику. Деца су радознало обилазила стакленике и пластенике , фотографисала биљке и интересовала се о њима . Након разгледања и кратког одмора упутили смо се ка Засавици. На самом улазу у Засавицу дочекале су нас животиње којих има само у том резервату. Прелепи цветни шпалир од ружа и клематиса водио нас је до визиторског центра, где смо  у подножју прво разгледали слике биљних и животињских врста, а потом посетили врх центра. После тога смо се дружили и забављали играјући одбојку и фудбал, уживајући у прелепом етно ресторану и у вожњи бродићем у пратњи стручног водича.

По повратку у Ковин, ученици нису скривали одушевљење као ни жељу за новим излетима и дружењима.