У понедељак, 15. маја прославили смо Дан школе.

Поводом Дана школе, нашу школу посетили су многобројни гости: наставници Средње техничке школе „Сава Мунћан“ из Беле цркве, ученици и наставници Основне школе „Десанка Максимовић“ Ковин, Основне школе „Паја Маргановић“ Делиблато, Основне школе „Миша Стојковић“ Гај, Основне школе „Предраг Кожић“ Дубовац, Основне школе „Ђура Филиповић“ Плочица.

Госте је најпре поздравио директор школе Игор Тришић. У опуштеној атмосфери, директор је са ученицима разговарао на тему даљег школовања.

Професори наше школе повели су наше будуће средњошколце у обилазак школе, при чему су ученици имали прилику да виде школске учионице, кабинете за извођење стручне праксе, радионицу, спортску халу, пластенике, стакленик, летњу учионицу, предиван школски парк са језером...

Након обиласка школе, осмаци су позвани у кабинет за услуживање где су имали прилику да пробају храну коју су припремили ученици-кувари, а коју су услуживали наши ученици конобари.

У 12:30 часова, у Центру за културу Ковин, почео је сајам образовних профила који су организоваили наши ученици са својим професорима. На сајму су ученици презентовали своје образовне профиле и ученичке радове.

Посетила нас је и екипа РТВ Панчева, која је снимила прилог о нашј прослави.

„Живот је једно велико позориште“ (Душко Радовић)

Дан школе и ове године обележен је традиционално, пригодним програмом, који су припремили ученици наше школе, чланови драмско-рецитаторске и хорске секције. Након Сајма образовних профила, у позоришној сали одигран је комад са играњем и певањем под називом „Живот је једно велико позориште“, који је премијерно изведен у 13.00, а затим и у 19.00 часова.

Комад прати једну пробу женског Удружења љубитеља уметности, чије су чланице даме заљубљене у уметност и музику. Коришћени су и текстови из „Женских разговора“ Душка Радовића, прожети музиком тридесетих, али и шездесетих година прошлог века.

Весело, разиграно и у свом аутентичном стилу забавили су и насмејали публику, али и промовисали праве вредности. Величина пријатељства, праштања, борба за слободу личности, неприхватање и осуда кича и шунда, поруке су овог Комада. „Позориште је школа у којој људи уче“, научио нас је Стерија, а ми га у томе следимо.

Сценографијом су представљени радови наших ученика који су послужили као декор атељеа.

Учествовали су следећи ученици:

• Катарина Спасић – I пт,
  • Николина Николић – I пт,
  • Ина Чок – II тт,
  • Кристина Момчиловић – II тт,
  • Никола Јанковић – II тх,
  • Александра Поповић – III тх,
  • Бојан Лаковић – III кк,
  • Никола Јоцић – III тт,
  • Тијана Ивачковић – IV тт,
  • Милица Јанковић – IV тт,
  • Магдалена Илић – IV тт и
  • Кристина Мерце – IV тт.

Учешће у глуми, заједно са ученицима, узела је и професорка Жељка Петровић.

Професори српског језика и књижевности:
Весна Ратковић, Душан Симић

Након представе, за наше госте организован је свечани коктел.