У понедељак ујутру 19 ученика наше школе кренуло је са својим професорима Весном Ковач и Биљаном Гајић, као и директором Тришић Игором на студијско путовање ка Златибору које је организовано од стране туристичке агенције "СТУП Вршац". На путу до Златибора обишли смо:

• Орашац – место договора о подизању 1. српског устанка и проглашења Карађорђа Петровића врховним вождом;
  • пећину Рисовачу – станиште човека из леденог доба и
  • прошетали се парком Буковичке бање.

Око 17 часова сместили смо се у вилу "Вуковић" у центру Златибора, у трособном, четворособним и петокреветним апартманима, и прошетали градом.

У уторак смо посетили:

• Дрвенград – етно-село код Мокре горе, између Златибора и Таре;
  • возили се Шарганском осмицом – најатрактивнијом пругом уског колосека у Европи;
  • Стопића пећину- речна пећина кроз коју протиче Трнавски поток, са градиозним улазом високим 35 метара и
  • Сирогојно- музеј на отвореном у којем се приказује архитектура, уређење, приврећивање и живот у брдско-планинским пределима.

У среду смо ујутру напустили вилу и кренули ка Ковину. Уз пут смо посетили:

• акваријум "Крагујевац" - 1. јавни слатководни акваријум у Србији;
  • спомен-парк "Крагујевачки октобар" подигнут у знак сећања на Крагујевчане стрељане 21.10.1941;
  • етно-село "Моравски конаци" у којем је смештај у старим дрвеним српским кућама и
  • Радовањски луг - спомен комплекс у шуми, обележено место убиства и првобитни гроб вожда Ђорђа Петровића Карађорђа.

У 17 часова стигли смо у Ковин. Ученици су много научили о извршењу туристичких аранжмана, разлици између туристичког водича, туристичког пратиоца и локалног водича.

Много смо туристичких атрактивностих Србије видели, много научили и лепо се провели.

Професор Весна Ковач