Поводом годишњице НАТО бомбардовања, у четвртак 23. марта у информатичком кабинету наше школе, одржан је угледни час под називом „Годишњица НАТО бомбардовања и улога Немачке“. Час су осмислили и реaлизовали наставник историје Секулић Марко и наставница немачког језика Милер Здравковић Оливера уз присуство ученика других разреда техничара хортикултуре и туристичких техничара. Након кратког увода наставника, ученици су одгледали немачки документарни филм „Почело је са једном лажи – Немачка пропаганда“. На овај начин ученици су имали прилику да се упознају са историјским чињеницама у последњим деценијама XX века на Балкану, а уједно пратећи документарац на немачком језику и могућност да усвоје одређени вокабулар везан за тему. Час је завршен занимљивом дискусијом ученика.

Текст и фотографије:
Хајду Тања