Дана 25.02.2017. године туристички техничари, кувари, конобари и колеге ученика из подручја пољопривреде, организаовано су посетили Сајам туризма у Београду.
Организација овог путовања припала је Ковач Весни, Стевановић Мирјани, Кулезић Мијаилу и директору школе Тришић Игору.
Ученици су пре сајма посетили Сава Центар где их је дочекала менаџер Зорица Ковачевић. Она је ученике провела кроз све просторије објекта. Поред велике дворане објаснила је и функцију две мале сале и прес центра за новинаре. Ученици су посетили и ресторан за званице као и друге просторије.

Након опсежног предавања група се упутила на сајам где су учешће узели многи светски и домаћи излагачи туристичке и хотелијерске индустрије. Поред туризма организован је и сајам ресторатерске опреме и вина. На штанду туристичке организације Ковина реализована је промоција локалног туристичког производа-Активни одмор, где су поред ове организације учешће узели и ученици Средње стручне школе „Васа Пелагић“, Пламен Град, Актив жена и сада већ познати Ковински бећари.