Данас је у нашој школи одржано интересантно и поучно предавање везано за безбедност у саобраћају. Предавање је било намењено нашим матурантима, а тема предавања била је "Возим са 18...". Предавачи ,саобраћајни инспектор Горан Терзић и члан Црвеног крста Ковин Стафан Ђорђевић, су кроз интерактивну презентацију указали на негативан утицај алкохола, канабиса и умора на саобраћај.
Централни део предавања заузела је симулација утицаја алкохола, канабиса и умора на човека. Наиме, путем специјалних наочара, ученици су имали прилику да "осете" како је бити у кожи уморне особе и особе која је конзумирала алкохол или канабис. Тако су ученицима дате наочера, при чему су ученици имали задатак да реше једноставне задатке: дотакну врх оловке коју држи предавач, да покупе новчиће са стола... Ученици су без наочара успешно решавали задатке, док исте те задатке није било могуће решити приликом ношења наочара за симулацију. Ова симулација је јасно доказала да особама под десјством алкохола, канабиса, као и уморним особама није место за воланом.