19. новембра 2016. у Градској библиотеци Панчево одржано је полуфинале такмичења у рецитовању поезије на страним језицима, под називом „Стиховизија''.

Нашу школу су представљале ученица IVтт Мерце Кристина и ученица IIIтт Пантовић Мина које су рецитовале на немачком језику. На такмичењу је било преко 60 учесника из општина широм Јужног Баната. Рецитовало се на енглеском, немачком, француском, руском и језицима националних мањина. Наше ученице су се пласирале у финале.

Финале је одржано 22. новембра, такође у Градској библиотеци Панчево, где су наше ученице награђене захвалницама за учешће. Школа је такође добила захвалницу.

Честитамо ученицама на оствареном успеху, као и професору који их је припремао, Оливери Милер-Здравковић!