Агенција за безбедност саобраћаја традиционално као и сваке године реализује кампању под називом „На матуру без аутомобила“. Кампања се реализује на територији Републике Србије у периоду завршетка школске године за матуранте средњих школа, односно у периоду пре одржавања матурских прослава. Основни циљ кампање је указивање матурантима да на матуру не треба ићи колима, односно возити, већ због очекиване конзумације алкохола, користити услуге такси превозника или помоћ пријатеља и родитеља.

Кампању прати реализација трибина на којима се матурантима указује на важност поштовања правила у саобраћају. Поред представника Агенције за безбедност саобраћаја, матурантима су се обратили представници Министарства унутрашњих послова, Управе саобраћајне полиције и особе које су својом непажњом или непажњом других учесника у саобраћају, данас жртве саобраћајних незгода.