Угледни час „Пословна идеја за покретање производње“

У среду 23. октобра на часу Предузетништва, ученици IV пт одељења, презентовали су своје идеје за покретање бизниса, односно за покретање производње Чичоке, Зове, Бундеве и тикве Голице. Ученици су презентације припремили уз помоћ и подршку предметног наставника Гордане Стојановић. Присутни су имали прилику да сазнају шта карактерише сваку биљку, који услови за садњу и гајење морају бити испуњени, у које сврхе се делови биљака могу користити као и очекивану зараду. Након излагања ученици су радо одговарали на питања предметних наставника, а присутни су били: Оливера Милер Здравковић, Весна Ковач, Срђан Ђан, Јелена Стојановић, Драгана Љубојевић, Биљана Гајић и Тања Хајду.

Иначе часови Предузетништва се изводе по моделу Пројектне наставе. Овај час је био само Увод у изради бизнис плана. Комплетни бизнис планови са свим битним елементима биће представљени на крају школске године.

Текст и фотографије: Хајду Тања