Угледни час – презентација научног рада „The Role of MICE Industry in Tourism Development“, аутора Тришић Игора и Венере Арсенов Бојовић

Датум реализације: 4.4.2019. године

Час је посвећен презентацији и дискусији објављеног научног рада „The Role of MICE Industry in Tourism Development“, аутора Тришић Игора и Венере Арсенов Бојовић. Одељење I тхт.

Аутори рада су ученицима презентовали резултате истраживања, који су приказани у објављеном научном раду. Наставници Тришић Игор и Венера Арсенов Бојовић, представили су значај пословног туризма у укупном туристичком промету у свету. Такође, направили су посебан осврт на капацитете Републике Србије, у којима се могу организовати семинари, симпозијуми и конгреси. Ученици су предлагали, на који начин образовне установе могу допринети развоју пословног туризма, па је међу значајније предлоге било: укључивање ученичке праксе у организацију значајних скупова на локалном, регионалном и националном нивоу. Пословни туризам или MICE, ученици изучавају у трећој години, из предмета Агенцијско и хотелијерско пословање. Часу су присиствовали директор Ковач Весна, наставници Чолаковић Душан, Зајц Сандра и Стојановић Гордана.

Рад можете погледати на линку:

У Ковину,

4.4.2019. године