Фестивал цвећа “Руже Липолиста”

У суботу, 22 јуна, одржан је фестивал цвећа “ Руже Липолиста”. Липолист, село надомак Шапца, познато је по гајењу ружа. Међу највећим произвођачима су расадници: “Tопаловић” и “Mаринковић”. Ове године у том селу процветало је 800.000 пупољака.

У оквиру фестивала,поред богатог културно-уметничког програма такмичиле су се и средње школе у изради букета од цвета руже. Међу учесницима из Пожаревца, Панчева и Шапца био је и наш ученик првог разреда Алекса Качавенда. Шабачка пољопривредна школа освојила је прво и друго место и награду публике, а нашој школи је припало треће место. Поред диплома такмичари су добили и новчане награде.

Надамо се да ће Алексин успех утицати и на друге ученике да се следеће године пријаве на такмичење.

Честитке свим учесницима и хвала на гостопримству и лепом дружењу.

Станојевић Р.