stefan12. и 13. априла је у Чајетини одржан други део Такмичења угоститељско-туристичких школа Србије и то за ученике четвртог степена. На овом такмичењу Средњу стручну школу "Васа Пелагић" представљао је ученик четвртог разреда смера туристички техничар, Стефан Јосимовић, који је освојио четврто место. Стефана је на такмичење водио наставник Игор Тришић, а учешће у припреми имале су и Весна Ковач, Биљана Гајић и други наставници који су дали велики допринос.

Такмичење се састојало из теста знања у којем је Стефан освојио максималан број бодова, затим,израђивања троденвног путовања за одређену циљну групу у домаћем граду, израде калкулације и цене коштања овог путовања, попуњавања одређених хотелских образаца и представљања родног града на два страна језика. Након завршетка овог комплексног и сложеног задатка, Стефан је иза себе оставио многе школе међу којима су и Угоститељско-туристичка школа из Београда и Средња туристичка школа са Новог Београда.

Треба нагласити да је ово било прво учешће наше школе у категорији такмичара - туристички техничар.

rezultati X rep tak 2013
Резултати такмичења

Актуелно/Догађаји

Нови Распоред часова - школска 2019/2020. година

Нови Распоред важи од 9. септембра 2019. године

недеља, 08. септембар 2019.

Резултати такмичења Willkommen

Након одржаног међународног такмичења Willkommen наша школа може да се похвали одличним пласманом наших ученика у својим категоријама...

уторак, 02. јул 2019.

Јавне набавке